Rotary Club Słupsk

Pamięci Mariusza Boreckiego

czwartek, 12 Listopad 2020 21:51

Kiedyś ks. Jan Twardowski napisał piękny wiersz. Jeden z jego wersetów brzmi: ,,Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” Jakże prawdziwe są te słowa, wypowiedziane, właśnie tu i teraz… Jakże aktualne i jakże przerażające w swojej prostocie. Przecież nikt z nas nie przypuszczał, że w taki sposób odejdzie Nasz Przyjaciel i Kolega, którego jeszcze miesiąc temu widzieliśmy zajętego problemami dnia codziennego.
Teraz też jesteśmy by towarzyszyć Tobie Szanowny Mariuszu w drodze, tej ostatniej, na którą wkroczyłeś zbyt wcześnie, zbyt szybko, tak nagle i niespodziewanie.

Trudno nam mówić, bo żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co czujemy Trudno mówić o Tobie byłeś, przecież tak niedawno, parę lat temu poznaliśmy się, a już przychodzi nam się żegnać. Wszyscy mieliśmy inne plany i marzenia.

Jeszcze niedawno świętowaliśmy Twoje sukcesy i wszystko wydawałoby się nie ulegnie zmianie. Tak bardzo cieszyliśmy się razem z Tobą. Byłeś, to zdanie wielu z nas, właściwym człowiekiem, na właściwym miejscu. Zawsze znalazłeś właściwe rozwiązanie, by niejednego z nas pocieszyć i wesprzeć. Mogliśmy zawsze liczyć na Ciebie. Byłeś naszym prawdziwym przyjacielem. Nie miałeś w zwyczaju szufladkowania i dzielenia ludzi według ustalonej hierarchii zasług, czy zajmowanych stanowisk. Każdy był dla Ciebie ważny, tak samo potrzebny. Każdego szanowałeś i ceniłeś. Byłeś wzorem prawdziwego człowieczeństwa. Zawsze umiałeś docenić nasze sukcesy i osiągnięcia, umiałeś dzielić z nami radości i smutki. Nie lekceważyłeś porażek, traktując je jak wspólną szkołę życia. Pamiętamy anegdotki i różne opowieści, którymi rozbawiałeś niejednego z nas. Tego pogrzebu nie było w planie. Śmierć przyszła niespodziewanie, niechciana. Zakradła się jak złodziej, by odebrać jeszcze jedno życie, tylko dlaczego Twoje??? i dlaczego tak wcześnie? Dzisiaj w ten listopadowy dzień jednoczymy się z Twoimi Najbliższymi i jednocząc się w bólu, razem żegnamy Naszego Przyjaciela, żegnamy skromnego człowieka, który żył i pracował wśród nas i z nami.

Będziesz żył, Drogi Mariuszu w naszej pamięci na zawsze… Spoczywaj w pokoju!!!

« »
ROTARY KLUB SŁUPSK R.C. Nr 31179
76-200 Słupsk , ul.Dominikańska 5-9; tel: 0048 59 8430298 ; fax: 0048 59 8433218, e-mail: biuro@rotaryslupsk.pl
Konto bankowe: Alior Bank 36 2490 0005 0000 4500 7704 9255 , Regon: 770844820 , NIP:839-290-00-61.