Rotary Club Słupsk

Perły Regionu

PERŁY REGIONU – nagrody RC Słupsk.

Na swoim spotkaniu w listopadzie 2009 roku Zarząd Rotary Klubu Słupsk podjął decyzję o przyznawaniu przez  Klub nagród dla wyróżniających się w sposób szczególny podmiotów , przedsięwzięć, obiektów i  instytucji , które swoimi niepowtarzalnymi walorami zasługują na takie wyróżnienie . Nagroda otrzymała  nazwą PERŁA REGIONU  i  przyznawana będzie przez Kapitułę w osobach aktualnie urzędującego Prezydenta Klubu, Past Prezydenta, Prezydenta Elekta oraz Mistrza Ceremonii . Na pierwszym swoim spotkaniu Kapituła zadecydowała , że  PERŁA REGIONU Nr 1  nadana  została    Zamkowi  Książąt  Pomorskich w  Słupsku.

„Głos Pomorza – 15.12.2009”

Słupski Klub Rotarian wyróżnił Zamek Książąt Pomorskich nagrodą Perły Regionu

Nagroda Perła Regionu jest nowością w działalności słupskich Rotarian. Przyznawana jest przez Kapitułę w osobach aktualnie urzędującego prezydenta Klubu, poprzedniego prezydenta, prezydenta elekta oraz mistrza ceremonii.

To nasz głos w promowaniu regionu – wyjaśnia Janusz Gaczyński, prezydent Klubu Rotary w Słupsku.
W założeniach nagroda Perły Regionu ma być przyznawana instytucjom i obiektom, które wyróżniają się w szczególny sposób bądź swoimi działaniami i przedsięwzięciami, bądź walorami architektonicznymi oraz kulturowymi. Właśnie w tej ostatniej kategorii uhonorowano słupski Zamek Książąt Pomorskich, którego gospodarzem jest dyrektor muzeum Mieczysław Jaroszewicz.

Podkreślono również edukacyjno-wychowawczą rolę placówki. (WF)

Dyrektor MPŚ  Mieczysław Jarosiewicz z nagrodą.

„Głos Pomorza – 16.07.2013”

Dolina Charlotty wyróżniona przez Rotarian

"Mirosław

Mirosław Wawrowski, menager Doliny Charlotty (z lewej) i Krzysztof Banach, prezydent Rotary Club Słupsk (z prawej). 12 lipca 2013r.

Słupski Rotary Club wyróżnił tytułem Perła Regionu Dolinę Charlotty. Takie wyróżnienie słupscy Rotarianie nadali dopiero drugi raz w swojej historii.
Tytuł Perła Regionu Rotariane postanowili nadawać szczególnym przedsięwzięciom i instytucjom promującym region słupski. Pierwszy raz uhonorowano nim w 2009 roku Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku i dyrektora mieszczącego się w zamku muzeum Mieczysława Jaroszewicza.

– Teraz tytuł Perły Regionu nadaliśmy Dolinie Charlotty i jej menagerowiMirosławowi Wawrowskiemu – mówi Krzysztof Banach, prezydent Rotary Club Słupsk. – Wyróżniliśmy instytucję krzewiącą kulturę na terenie Pomorza. Działającą i dla społeczeństwa lokalnego, i promującą region słupski w kraju i na świecie. Przecież Dolina Charlotty to niepowtarzalne, urokliwe miejsce, a chociażby organizowane w niej od kilku lat Festiwale Legend Rocka sprawiają, że przyjeżdżają do nas ludzie z całej Polski.

Członkowie klubów Rotary na całym świecie wywodzą się ze różnych środowisk zawodowych, religijnych, politycznych i kulturowych, a łączyć ich ma chęć pomocy lokalnym społecznościom oraz światu.

Słupski klub Rotarian został wpisany do międzynarodowego rejestru klubów rotariańskich w 1995 roku. Jego celem jest działalność na rzecz społeczności Słupska i okolic, organizowanie m.in. pomocy finansowej najbardziej potrzebującym. Ofiarowane pieniądze pochodzą ze składek członkowskich, organizacji balów i pikników charytatywnych, z darów sympatyków i osób popierających działania Rotarian.

ROTARY KLUB SŁUPSK R.C. Nr 31179
76-200 Słupsk , ul.Dominikańska 5-9; tel: 0048 59 8430298 ; fax: 0048 59 8433218, e-mail: biuro@rotaryslupsk.pl
Konto bankowe: Alior Bank 36 2490 0005 0000 4500 7704 9255 , Regon: 770844820 , NIP:839-290-00-61.