Rotary Club Słupsk

Perły Regionu

PERŁY REGIONU – nagrody RC Słupsk.

Na swoim spotkaniu w listopadzie 2009 roku Zarząd Rotary Klubu Słupsk podjął decyzję o przyznawaniu przez  Klub nagród dla wyróżniających się w sposób szczególny podmiotów , przedsięwzięć, obiektów i  instytucji , które swoimi niepowtarzalnymi walorami zasługują na takie wyróżnienie . Nagroda otrzymała  nazwą PERŁA REGIONU  i  przyznawana będzie przez Kapitułę w osobach aktualnie urzędującego Prezydenta Klubu, Past Prezydenta, Prezydenta Elekta oraz Mistrza Ceremonii . Na pierwszym swoim spotkaniu Kapituła zadecydowała , że  PERŁA REGIONU Nr 1  nadana  została    Zamkowi  Książąt  Pomorskich w  Słupsku.

„Głos Pomorza – 15.12.2009”

Słupski Klub Rotarian wyróżnił Zamek Książąt Pomorskich nagrodą Perły Regionu

Nagroda Perła Regionu jest nowością w działalności słupskich Rotarian. Przyznawana jest przez Kapitułę w osobach aktualnie urzędującego prezydenta Klubu, poprzedniego prezydenta, prezydenta elekta oraz mistrza ceremonii.

To nasz głos w promowaniu regionu – wyjaśnia Janusz Gaczyński, prezydent Klubu Rotary w Słupsku.
W założeniach nagroda Perły Regionu ma być przyznawana instytucjom i obiektom, które wyróżniają się w szczególny sposób bądź swoimi działaniami i przedsięwzięciami, bądź walorami architektonicznymi oraz kulturowymi. Właśnie w tej ostatniej kategorii uhonorowano słupski Zamek Książąt Pomorskich, którego gospodarzem jest dyrektor muzeum Mieczysław Jaroszewicz.

Podkreślono również edukacyjno-wychowawczą rolę placówki. (WF)

Dyrektor MPŚ  Mieczysław Jarosiewicz z nagrodą.

„Głos Pomorza – 16.07.2013”

Dolina Charlotty wyróżniona przez Rotarian

"Mirosław

Mirosław Wawrowski, menager Doliny Charlotty (z lewej) i Krzysztof Banach, prezydent Rotary Club Słupsk (z prawej). 12 lipca 2013r.

Słupski Rotary Club wyróżnił tytułem Perła Regionu Dolinę Charlotty. Takie wyróżnienie słupscy Rotarianie nadali dopiero drugi raz w swojej historii.
Tytuł Perła Regionu Rotariane postanowili nadawać szczególnym przedsięwzięciom i instytucjom promującym region słupski. Pierwszy raz uhonorowano nim w 2009 roku Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku i dyrektora mieszczącego się w zamku muzeum Mieczysława Jaroszewicza.

– Teraz tytuł Perły Regionu nadaliśmy Dolinie Charlotty i jej menagerowi Mirosławowi Wawrowskiemu – mówi Krzysztof Banach, prezydent Rotary Club Słupsk. – Wyróżniliśmy instytucję krzewiącą kulturę na terenie Pomorza. Działającą i dla społeczeństwa lokalnego, i promującą region słupski w kraju i na świecie. Przecież Dolina Charlotty to niepowtarzalne, urokliwe miejsce, a chociażby organizowane w niej od kilku lat Festiwale Legend Rocka sprawiają, że przyjeżdżają do nas ludzie z całej Polski.

Członkowie klubów Rotary na całym świecie wywodzą się ze różnych środowisk zawodowych, religijnych, politycznych i kulturowych, a łączyć ich ma chęć pomocy lokalnym społecznościom oraz światu.

Słupski klub Rotarian został wpisany do międzynarodowego rejestru klubów rotariańskich w 1995 roku. Jego celem jest działalność na rzecz społeczności Słupska i okolic, organizowanie m.in. pomocy finansowej najbardziej potrzebującym. Ofiarowane pieniądze pochodzą ze składek członkowskich, organizacji balów i pikników charytatywnych, z darów sympatyków i osób popierających działania Rotarian.’

„Słupsk 21.02.2020”

Prof. Roman Drozd wyróżniony przez Rotary Club Słupsk

Znalezione obrazy dla zapytania: drozd roman perła regionu

To już trzecia nagroda przyznana przez Słupski Rotary Club.
Tytuł Perła Regionu Rotariane postanowili nadawać szczególnym osobom, przedsięwzięciom i instytucjom promującym region słupski. Pierwszy raz uhonorowano nim w 2009 roku Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku i dyrektora mieszczącego się w zamku muzeum Mieczysława Jaroszewicza, drugi raz przyznano ten zaszczytny tytuł Dolinie Charlotty i jej managerowi Mirosławowi Wawrowskiemu.

Wyróżniony nagrodą prof. Roman Drozd został za szczególne zasługi w nawiązywaniu współpracy z uczelniami zagranicznymi, a także wkład w budowanie świadomości społecznej ze specjalnym uwzględnieniem środowiska studenckiego oraz promocję polskiej nauki na świecie.

Wyróżnionymi podczas uroczystej kolacji statuetkę wręczył prezydent klubu Andrzej Ossowski.

Po raz czwarty ROTARY CLUB SŁUPSK przyznał nagrodę Perła Regionu

Rotariańska nagroda została przyznana po raz drugi w bieżącym roku.

Za wkład w rozwój uzdrowiska Ustka oraz okazywanie wielkiego serca potrzebującym w dniu 21.08.2020 Panu Łukaszowi de Lubicz – Szeliskiemu podczas uroczystego spotkania statuetkę wręczyli poprzedni Prezydent Klubu Andrzej Ossowski oraz Prezydent Mieczysław Koziński.

ROTARY KLUB SŁUPSK R.C. Nr 31179
76-200 Słupsk , ul.Dominikańska 5-9; tel: 0048 59 8430298 ; fax: 0048 59 8433218, e-mail: biuro@rotaryslupsk.pl
Konto bankowe: Alior Bank 36 2490 0005 0000 4500 7704 9255 , Regon: 770844820 , NIP:839-290-00-61.